• O Firmie


  • Oferta

    Krewo s.c. PHU. Kredel K.,Woźniak A.

    - ciepłownictwo
    - czyszczenie urządzeń ciepłowniczych
    - chemia w ciepłownictwie

  • Kontakt

    KREWO P.H.U.s.c.Krzysztof Kredel,Andrzej Woźniak
    90-508 Łódź
    ul.
    Gdańska 112
    tel .
    603 363 500
           
    602 152 725

Oferta

Oferta:
- chemicznego czyszczenia wymienników ciepła.

      Firma KREWO PHU s.c. Krzysztof Kredel, Andrzej Woźniak od wielu lat wykonuje czyszczenie wymienników ciepła typu JAD, PŁYTOWE.
Duże doświadczenie zebrane podczas czyszczenia wymienników ciepła ( w okresie ostatnich trzech lat wyczyściliśmy dla firmy DALKIA Łódź ponad 5500 sztuk wymienników ciepła) daje nam pełną gwarancję, że usługa zostanie wykonana
w sposób zadowalający zleceniodawcę.
     Firma nasza gwarantuje najwyższą jakość wykonanych usług, zgodnie z własną technologią czyszczenia wymienników ciepła. Do czyszczenia stosujemy preparat KAMIX zapewniający wyczyszczenie wymienników ciepła jak również nie powodujący perforacji wymiennika ciepła oraz to, że jest on bezpieczny dla środowiska.
     Ceny czyszczenia wymienników ciepła zależą od typu wymiennika ciepła, ilości czyszczonych wymienników jak i od tego czy demontaż i ponowny montaż wymienników po czyszczeniu wykonują pracownicy naszej firmy czy zleceniodawcy.
Na wykonane usługi dajemy rok gwarancji.  
      Licząc na zainteresowanie naszą propozycją wyrażamy gotowość udzielenia Państwu wszelkich szczegółowych informacji dotyczących powyższego zagadnienia.

- chemicznego płukania instalacji centralnego ogrzewania.

     Firma KREWO PHU s.c. Krzysztof Kredel, Andrzej Woźniak przedstawia dwie metody płukania instalacji centralnego ogrzewania.

Pierwsza metoda polega na podłączeniu do instalacji wewnętrznej centralnego ogrzewania układu składającego się z pompy obiegowej, separatora osadów oraz dawkownika preparatu.
     Na podstawie wykonanych analiz fizyko-chemicznych wody instalacyjnej oraz  osadów z instalacji centralnego ogrzewania, dobierany jest rodzaj preparatu i jego stężenie.
     Po napełnieniu instalacji wewnętrznej c.o. preparatem czyszczącym uruchamiany jest układ pompa obiegowa-separator osadów. Minimalny okres czyszczenia instalacji centralnego ogrzewania wynosi 10 godzin jednak z uwagi
na brak systematycznych czyszczeń instalacji centralnego ogrzewania w okresie wcześniejszym, czas czyszczenia instalacji c.o. przedłużany jest do 48 godzin. W tym czasie uwalniane osady są usuwane w separatorze osadów i uzupełniany jest preparat do wymaganego stężenia, na podstawie przeprowadzanych na bieżąco analiz chemicznych. Po zakończeniu procesu czyszczenia instalacja wewnętrzna centralnego ogrzewania jest płukana środkiem neutralizującym oraz pasywującym celem zabezpieczenia instalacji przed korozją.
Po wykonaniu czyszczenia instalacji centralnego ogrzewania układ pompa, separator oraz dawkownik zostają wymontowane z instalacji centralnego ogrzewania.
Czyszczenie instalacji c.o. tą metodą należy wykonywać co 4 lata.  

Druga metoda jest naszym oryginalnym rozwiązaniem zastępującym okresowe
czyszczenie instalacji c.o. kwasami mineralnymi lub organicznymi. Jej zaletą
jest doskonała skuteczność działania przy jednoczesnym całkowitym
wyeliminowaniu niebezpieczeństwa rozszczelnienia instalacji (perforacji)
i spowodowania wycieków wody. Ważnym elementem proponowanej przez nas metody jest montaż do instalacji centralnego ogrzewania układu filtracyjnego wraz z pompą obiegową, zapewniającą ciągłe usuwanie kamienia wodnego oraz rdzy z jednoczesnym zabezpieczeniem instalacji przed tworzeniem nowych osadów i produktów korozji. Dodatkową zaletą naszej metody jest utrzymywanie na wysokim poziomie czystości oraz składu chemicznego wody instalacyjnej, zgodnie z PN-93/C-04607.
   Metoda proponowana przez naszą firmę jest szczególnie zalecana dla ochrony
instalacji nowych oraz modernizowanych.
   Ideą metody jest wprowadzenie do instalacji centralnego ogrzewania preparatu czyszcząco-konserwującego i prowadzenie filtracji wody instalacyjnej na filtrze tkaninowo-magnetycznym w okresie sezonu grzewczego jak i poza sezonem grzewczym. W zależności od wieku instalacji, rodzaju zanieczyszczeń oraz składu chemicznego wody c.o., dobierany jest w oparciu o analizy fizyko-chemiczne wody i osadów preparat czyszcząco-konserwujący.
   Posiadane przez nas preparaty charakteryzują się długookresowym oddziaływaniem na osady i stopniowym ich uwalnianiem z jednoczesnym zmiękczaniem wody oraz zabezpieczaniem przed korozją instalacji centralnego ogrzewania. Uwolnione i wydzielone osady są usuwane za pomocą filtru tkaninowo-magnetycznego. Minimalny okres stosowania tej metody to okres 12 miesięcy, jednakże najlepsze efekty uzyskiwane są po 3 latach eksploatacji układu filtrującego.

- zabezpieczaniem instalacji wewnętrznych ciepłej wody użytkowej  przed  rozwojem  bakterii legionelli,

     Dla instalacji wewnętrznych ciepłej wody wymagających zabezpieczenia ich przed rozwojem bakterii legionelli firma KREWO PHU s.c. Krzysztof Kredel, Andrzej Woźniak proponuje wykonanie następujących prac:
  - płukania chemicznego instalacji ciepłej wody,
  - odkamienienia i odkażenia, wylewek w bateriach umywalkowych  
     i łazienkowych oraz wylewek i węży w bateriach prysznicowych.
Metoda nasza  polega na podłączeniu do instalacji ciepłej wody układu składającego się z pompy obiegowej, separatora osadów oraz dawkownika preparatu. Na podstawie wykonanych analiz fizyko-chemicznych wody
i osadów dobierany jest rodzaj preparatu i jego stężenie.
   Okres czyszczenia instalacji ciepłej wody wynosi od 2 do 4 godzin.
   Po wykonaniu pasywacji instalacji ciepłej wody układ pompa, separator oraz dawkownik zostają odłączone od instalacji ciepłej wody.
Po przeprowadzeniu chemicznego płukania instalacji ciepłej wody należy  wykonać odkamienienie i odkażenie wylewek w bateriach umywalkowych  
i łazienkowych oraz wylewek i węży w bateriach prysznicowych. Prace związane z odkamienieniem i odkażeniem obejmują następujące czynności:
  - demontaż wylewki, węża prysznicowego oraz perlatora;
  - usunięcie starych uszczelek;
  - chemiczne czyszczenie i odkamienianie wylewki, węża prysznicowego oraz
    perlatora;
  - odkażenia wylewki, węża prysznicowego oraz perlatora;
  - płukanie w czystej wodzie;
  - montaż wylewki, węża prysznicowego oraz perlatora.
      Odkamienienie i odkażenie instalacji ciepłej wody tą metodą należy wykonywać  co 6 miesięcy.